background-img

Město nožů Yangjiang

Počátek výroby nožů v Yangjiang sahá až do období před 1400 lety.

Historie výroby nožů v Yangjiang

V roce 557 n.l. národní hrdinka paní Xian rozmístila vojáky v oblasti Yangjiang a Yangchun. V Yangjiang začala vyrábět zbraně. Genealogie fengovské dynastie Qing obsahovala: „Osmdesát dva nožů Emei Xuanjin, které v životě použil generál Feng. Nůž „Emei Xuanjin“ je v Yangjiang běžně nazýván jako „Dasha “. V Yangjiang se technologie výroby vojenských nožů rozšířila mezi lidi, kteří začali vyrábět civilní nože.

Na začátku dynastie Čching byla v Yangjiang zformována rozsáhlá dílna na výrobu nožů, jejíž výrobní závod je nyní Datie Alley v okrese Jiangcheng. Mistrovským dílem v této době byl nůž „Wenwu“ od kováře He Chuanli. V té době se vyráběli domácí kuchyňské nože pro slavné restaurace v dílně He Chuanli. Ve 30. letech vytvořil Liang Jifu jedinečný nůž „Jifu“. Nože z tohoto období jsou ostré, krásné a odolné, takže získaly cenu v národní soutěži nožů a možnost účastnit se světové výstavy. Od té doby jsou nože z Yangjiang známé doma i v zahraničí.

Období vzkvétajícího průmyslu nožů a nůžek v Yangjiangu bylo po reformě a otevření se světu. Rozsah exportu v odvětví nožů a nůžek se nadále zvyšuje. Kombinace moderní technologie a tradičního řemesla umožňuje našim nožům si udržovat vynikající kvalitu. Nože z Yangjiang se vyvážejí do více než 100 zemí a regionů po celém světě.

Na první podzim 21. století byl Yangjiang oceněn jako „hlavní město nožů a nůžek v Číně“.

Dnes jsou nože a nůžky z Yangjiang jedničkou v domácím nožířském průmyslu s vysoce kvalitním výstupem, prodejem, vývozem a inovacemi, proto je Yangjiang. „Hlavní město nožů a nůžek v Číně“. Yangjiang získalo i nejdůležitější ocenění „zlaté znamení“, které potvrzuje kvalitu výroby nožů a nůžek v Yangjiang národním průmyslovým úřadem.

Objem výroby nožů je v Yangjiang nyní největší v historii.

Nože z Yangjiang se vyvážejí do více než 100 zemí a regionů po celém světě.

Yangjiang XinZuo